یکشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۱۲

حوزه سلامت بايد با رويکرد و نگاه تيمي فعاليت کند و به دنبال هم‌افزايي باشد

 حوزه سلامت باید با رویکرد و نگاه تیمی فعالیت کند و به دنبال هم‌افزایی باشد

خبرگزاری آریا-معاون پرستاری وزارت بهداشت با بیان اینکه حوزه سلامت باید با رویکرد و نگاه تیمی فعالیت کند و به دنبال هم‌افزایی باشد، گفت: وظیفه معاونت پرستاری در وزارت بهداشت برقراری عدالت و رفع موانع خدمتی، ارتقای سلامت جامعه و توسعه پرستاری جامعه نگر است.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از وبدا، دکتر جعفر میعادفر رییس سازمان اورژانس کشور با حضور در دفتر معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با دکتر عباس عبادی دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار دکتر عبادی اظهار کرد: در دوره جدید، توسعه نقش پرستاری در جامعه از برنامه‌های اصلی ما خواهد بود تا به این وسیله به اقتصاد سلامت و بهبود شاخص‌های سلامت و نقش آفرینی پرستاران در عرصه‌های اجتماعی کمک کنیم.
وی با بیان اینکه حوزه سلامت باید با رویکرد و نگاه تیمی فعالیت کند و به دنبال هم‌افزایی باشد، گفت: وظیفه معاونت پرستاری در وزارت بهداشت برقراری عدالت و رفع موانع خدمتی، ارتقای سلامت جامعه و توسعه پرستاری جامعه نگر همراه با ارائه خدمات با کیفیت تر، ارزانتر و در دسترس‌تر برای مردم است.
دکتر عبادی با تاکید بر اینکه نفع مردم در تدوین برنامه‌های نظام سلامت است، افزود: حرکت پرستاری و حضور آن در عرصه‌های مختلف اجتماعی جزو اهدافی است که با جدیت دنبال می‌شود.
در ادامه دکتر میعاد فر نیز با بیان اینکه تقریبا نیمی از کادر اورژانس را پرستاران تشکیل می‌دهند، گفت: ما خودمان را جزئی از پرستاری می‌دانیم و آماده در اختیار گذاشتن ظرفیت‌های این سازمان برای تعامل بیشتر با معاونت پرستاری هستیم.
رییس سازمان اورژانس کشور با اشاره به اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری، گفت: با توجه به اینکه نیمی از جمعیت اورژانس را پرستاران تشکیل می‌دهند، انتظار داریم این قانون شامل حال نیرو‌های اورژانس هم شود و از معاونت پرستاری در این خصوص انتظار مساعدت داریم.
دکتر عبادی درخصوص قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری، گفت: این موضوع نیازمند بررسی است و با راهکار‌های قانونی موجود آن را دنبال خواهیم کرد.
گفتنی است، در این جلسه مقرر شد در خصوص تعرفه خدمات پرستاری، آموزش، عملیات و اعزام نیروی داوطلب تفاهم‌نامه‌ای بین معاونت پرستاری و سازمان اورژانس کشور تدوین و امضا شود.