یکشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۴

اصلاح سبک زندگی راهکار پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های عفونی است

 معاون پرستاری وزیر بهداشت گفت: اصلاح سبک زندگی می‌تواند مانع بسیاری‌ از بیماری‌های غیر واگیر، مرگ و میرهای زودرس باشد و حتی ابتلا به بیماری‌های عفونی را کاهش دهد.

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس، مریم حضرتی، معاون پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به طرح شهید سلیمانی، گفت: اجرای طرح اندیشگاه در دانشگاه یزد، کار بسیار ارزشمندی است که با حضور و بهره گیری از اندیشمندان صاحب نظر در این جلسات، می‌تواند طرح شهید سلیمانی را پایدار کند.
 
معاون پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به رتبه استان یزد در بیماری دیابت، مصرف فست فود و کم تحرکی، افزود: اصلاح سبک زندگی می‌تواند مانع بسیاری‌ از بیماری‌های غیر واگیر و مرگ و میرهای زودرس بوده و حتی ابتلا به بیماری‌های عفونی را کاهش دهد و برای اصلاح آن در جامعه، می‌توان از  پرستاران در حوزه آموزش به مردم بهره گرفت.
 
حضرتی با اشاره به جمعیت قابل توجه اتباع افغانستانی در یزد و همچنین اهمیت پیشگیری و آموزش بر درمان، تاکید کرد: باید برنامه‌های آموزشی و پیشگیری و اجرای پروتکل‌های بهداشتی در همه گروه‌های مردم فارغ از ملیت، نژاد و قوم اجرایی شود.
 
معاون پرستاری وزارت بهداشت به اهمیت قرنطینه و اسکان بیماران مبتلا به کرونا اشاره کرد و بر لزوم قرنطینه برای بیمارانی که شرایط مطلوب برای گذراندن دوره نقاهت در منزل را نداشته و نیز اطلاع رسانی این مهم به عموم مردم تاکید کرد.

حضرتی یادآور شد: بهره گیری از دانشجویان سال آخر پرستاری در طرح شهید سلیمانی می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.
 
وی گفت: در بحرانی ترین زمان پاندمی کوید۱۹ و تحریم های ظالمانه علیه ایران، صنعتگران کرونا و خیرین یکی از مجموعه‌هایی بودند که نسبت به تهیه اقلام حفاظت فردی برای کارکنان نظام سلامت کمک بسیار موثری به آنها کردند و ضرورت دارد جهت ترویج فرهنگ خیرخواهی تقدیری شایسته از آنها به عمل آید؛ گرچه اجر و پاداش آنها نزد خداوند سبحان محفوظ است.