یکشنبه ۱۴۰۰/۰۷/۱۸

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان باید تعیین تکلیف و نهایی شود

 تصویب قانون دائمی همسان‌سازی و اجرای کامل حقوق بازنشستگان امری حتمی است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،  حمیدرضا حاجی بابائی با اشاره به ماده ۳۰ قانون برنامه ششم توسعه کشور، گفت: این قانون پاسخی به مطالبات معیشتی بازنشستگان بود، که در زمان تدوین وتصویب این برنامه توسعه پنج ساله کشور مدنظر داشتیم.

وی با اشاره به رهنمودهای مقام رهبری در خصوص لزوم توجه به این گروه، گفت: همانگونه رهبر معظم انقلاب تاکید کردند، دستگاه دولتى باید به صورت اساسى به مسأله‌ى بازنشستگان به خصوص کسانى که در پوشش سازمان تأمین اجتماعى و سازمان‌هاى دولتى، بیمه و تأمین هستند، مورد توجه و به صورت ویژه به آن‌ها رسیدگى کند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار داشت: ماده ۳۰ قانون برنامه ششم توسعه کشور تصریح می کند که دولت مکلف است بررسی‌های لازم جهت برقراری عدالت در نظام پرداخت ، رفع تبعیض و متناسب‌سازی دریافت‌ها و برخورداری از امکانات شاغلین، بازنشستگان و مستمری‌بگیران کشوری و لشکری سنوات مختلف را انجام دهد و در جهت تصویب در مسیر قانونی قرار داده و اجراء کند.

حاجی بابایی ادامه داد: بر خلاف تصور برخی افراد، بازنشستگان در این مرحله متحمل هزینه های معیشتی زیادی می شوند، که در دوران اشتغال کمتر دیده می شود، که می توان به تامین هزینه های تحصیل و ازدواج فرزندان و حتی سلامت بازنشستگان اشاره کرد، آرامش دوران دوران همانگونه که رهبر معظم انقلاب توصیه کرده اند، با همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری، لشکری و تامین اجتماعی و رفع دغدغه آن ها محقق شود.

وی اضافه کرد: برای اجرای کامل و دائمی کردن قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری، لشکری وتامین اجتماعی زمینه ها را مهیا شده است، که در صحن علنی مجلس مطرح شود.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس اظهار امیدواری کرد که این لایحه نیز، با رای قاطع نمایندگان به تصویب برسد و افزود: آن چه که باید مسئولین دو دولت مجلس مد نظر قرار دهند این است که بازنشستگان بهترین سال‌های زندگی خود را صرف خدمت به کشور کرده‌اند و برگردن بزرگی همه دارند.